Posadzki anhydrytowe

Gdzie można zastosować posadzkę anhydrytową

Wylewane podłogi anhydrytowe są dziś standardem w budownictwie przemysłowym i rodzinnym. Stopniowo zastępują typowe posadzki betonowe. Podłoga z wylewką anhydrytową służy jako warstwa bazowa dla wykończeń podłogowych (PCV, płytki ceramiczne, dywan, podłogi, parkiet), do użytku wewnątrz pomieszczeń w budynkach mieszkalnych, pomieszczeniach biurowych, budynkach publicznych, szkołach, szpitalach, salach gimnastycznych, lub w łazienkach i toaletach, pod warunkiem przestrzegania odpowiednich środków (impregnacja wodoodporna). Jastrych anhydrytowy nie może być stosowany na zewnątrz i w miejscach mokrych lub sezonowo namakających. Siarczan wapnia nie jest spoiwem hydraulicznym i nie może być trwale narażony na działanie wilgoci. W wilgotnych warunkach siła podłogi obniża się o 50% wartości początkowej. Jednakże, jeśli posadzka ponownie wyschnie bez uszkodzeń mechanicznych, ponownie osiąga swoją pierwotną wytrzymałość przed nawilżaniem.

Wypoziomowana wylewka
Dostarczona na miejsce wylewka

Korzystne właściwości wylewki anhydrytowej

Masa anhydrytowa jest transportowana do miejsca docelowego, następnie techniką pompowania wylewka w stanie płynnym jest pompowana do budynku. Wylewki anhydrytowe przeznaczone są do warstw posadzkowych, zwłaszcza w budynkach mieszkalnych, mieszkalnych i przemysłowych. W przypadku wyższych obciążeń eksploatacyjnych konieczne jest określenie większej grubości jastrychu, wyższej klasy wytrzymałości lub kombinacji obu metod. Takie wylewki nadają się również doskonale do systemów ogrzewania podłogowego - struktura jastrychu jest jednorodna na całej jego grubości bez dalszego zagęszczania (dobre przewodnictwo cieplne), nie ma potrzeby rozcieńczania poszczególnych obwodów grzewczych, nie wymaga dodatkowej zaprawy wyrównawczej do układania końcowej warstwy powierzchniowej. Podłogi anhydrytowe w przeciwieństwie do betonowych nie wymagają żadnego zbrojenia.

Wylewka anhydrytowa to...

  • Anhydryt to mieszanka na bazie spoiwa gipsowego
  • Płynna wylewka anhydrytowa to nowa generacja posadzek zastępująca typowe betonowe
  • Posiada właściwości samopoziomujące, tworzy idealnie płaską powierzchnię
  • Jest idealna do ogrzewania podłogowego
  • Wylewka schnie bardzo szybko

Zalety wylewek anhydrytowych

Ogrzewanie podłogowe z wylewką anhydrytową sprawi, że ciepło będzie przenikało znacznie lepiej niż w wypadku betonu a co za tym idzie - mieszkanie będzie się nagrzewało szybciej, zmniejszając tym samym Twoje rachunki. Wylewka anhydrytowa jest super wytrzymała, nie odkształca się i nie wymaga dodatkowego zbrojenia. Taki rodzaj wylewki nie wymaga dodatkowej obróbki gdyż poziomuje się sama. Cały proces wylewania trwa bardzo krótko, więc oszczędza i czas i pieniądze.

Rury ogrzewania podłogowego


Ogrzewanie podłogowe z wylewką anhydrytową